7 maja 2011r. w muszli koncertowej amfiteatru w Ciekotach odbyły się Eliminacje do XXXV Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem.
Z terenu powiatu kieleckiego, starachowickiego, ostrowieckiego przyjechały kapele, soliści, zespoły śpiewacze i zespoły pieśni i tańca, aby stanąć do muzycznej i śpiewaczej rywalizacji. O zakwalifikowanie się walczyło ponad 50. wykonawców w barwnych strojach ludowych. Do finału zakwalifikowało się 24 podmioty wykonawcze.
Nie zabrakło też naszych śpiewaczek ludowych. Zespoły śpiewacze „Mójczanki” z Mójczy oraz Gminny Zespół Pieśni Ludowej MGOK Daleszyce znakomicie zaprezentowały się przed publicznością i Radą Artystyczną, otrzymując nominacje do finału XXXV Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem. W tym roku buska impreza odbędzie się w dniach 21-22 maja.
Życzymy słonecznej pogody oraz wymarzonych sukcesów.