XV FINAŁ PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH

XV FINAŁ PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH

W niedzielę 7 kwietnia w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbył się XV Finał Pieśni Wielkopostnych. Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzowanie bogactwa muzyki kościelnej, rozwijanie aktywności artystycznej związanej z przeżywaniem Wielkiego Postu, umożliwienie artystom twórczej konfrontacji oraz aktywowanie amatorskich środowisk muzycznych.

Finałowa piętnastka to wykonawcy najlepiej oceniani podczas rejonowych eliminacji w Pińczowie i Stąporkowie. W eliminacjach zaprezentowało się łącznie 35 wykonawców z województwa Świętokrzyskiego. W finale każdy z wykonawców prezentował dwa utwory pasyjne. Uczestnicy festiwalu wystąpili w trzech kategoriach konkursowych: chóry- I miejsce zajął Jędrzejowski Chór Miejski, zespoły ludowe- I miejsce zajął Zespół Śpiewaczy Echo Łysicy, III miejsce w tej kategorii zdobył Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, natomiast Zespół Śpiewaczy Dalmarjanki zdobył wyróżnienie, oba zespoły reprezentowały gminę Daleszyce.
zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne- I miejsce Zespół Wokalny Kielecczyzna.

Laureatom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrody ufundowali: Biskup Kielecki- Jan Piotrowski, Marzena Okła Drewnowicz- Poseł na Sejm RP, Mirosław Gębski- Starosta Kielecki, Kazimierz Mądzik- Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach, Agata Wojtyszek- Wojewoda Świętokrzyski.

Organizatorem Festiwalu Wielkopostnego był Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Organizatorami Koncertu Finałowego byli: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach oraz Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Daleszycach.

=

You must be logged in to post a comment.