XLII Finał Buskich Spotkań z Folklorem za nami!

Jak co roku w maju w buskim parku zdrojowym odbywa się Finał Buskich Spotkań z Folklorem, największej tego typu imprezy w naszym regionie. W tym roku na scenie muszli koncertowej stanęło ze sobą w szranki 67 ludowych podmiotów artystycznych wyłonionych w eliminacjach w Ciekotach, Jędrzejowie, Opatowie i Nowym Korczynie.

Uczestnicy przeglądu finałowego zmagają się w następujących kategoriach: „kapele ludowe”, „soliści instrumentaliści”, „soliści śpiewacy”, „regionalne zespoły taneczne” i „zespoły śpiewacze”. Rywalizację ocenia Rada Artystyczna w skład, której wchodzą znani etnografowie, regionaliści, choreografowie, muzycy i redaktorzy. Naszą gminę reprezentowały zespoły śpiewacze: Wesołe Gosposie z Widełek, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Sukowianki znad Lubrzanki oraz Męski Zespół Śpiewaczy „Kumotry”.

Laureaci Buskich Spotkań z Folklorem  otrzymują m.in. nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana i nagrodę imienia Heleny Szelestowej. Zwycięscy zaprezentują się na koncercie laureatów na scenie muszli koncertowej w Parku Miejskim w Kielcach 10 czerwca, w czasie którego wręczane są nagrody. Niezwykle miło nam poinformować, że szansę na nagrodę mają zespoły z naszej gminy są to: Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza oraz Męski Zespół Śpiewaczy „Kumotry”.
Trzymamy kciuki za nasze zespoły oraz wszystkich miłośników muzyki ludowej zachęcamy do kibicowania naszym artystom na żywo.

XLII Finał Buskich Spotkań z Folklorem za nami!

XLII Finał Buskich Spotkań z Folklorem za nami!

XLII Finał Buskich Spotkań z Folklorem za nami!

You must be logged in to post a comment.