XIII Jarmark na św. Michała pełen atrakcji

XIII Jarmark na św. Michała pełen atrakcji

Ekstremalne wesołe miasteczko, plac zabaw dla dzieci, stoiska regionalne, stoiska KGW, fotobudka, występy artystyczne oraz gwiazda wieczoru PLAYBOYS – to atrakcje, które czekały na przybyłych gości XIII Daleszyckiego Jarmarku na św. Michała, który odbył się 28-29 września 2019r.

          Tradycyjnie pierwszy dzień Jarmarku odbył się w sobotę. Rozpoczął go obrzęd ludowy – „Kisenie Kapusty” w wykonaniu Zespołu Pieśni Ludowej z Marzysza oraz Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Kumotry”. Publiczność zgromadzona na rynku mogła wysłuchać występów Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zespołów Śpiewaczych
z terenu gminy Daleszyce w repertuarze przygotowanym w ramach projektu „Bogactwa Ziemi Daleszyckiej” finansowanych przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019. Na scenie zaprezentował się Chór Miejski „MICHAEL” z Daleszyc oraz młody akordeonista – Franciszek Kotyniewicz uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach.

          W tym dniu miał miejsce promocja książki autorstwa Pani Teresy Klimczak
z Marzysza pt. „Łoj zebyście wiedzieli, co sie u nos stało”. Jest to zbiór scenariuszy obrzędów ludowych. Książka powstała dzięki stowarzyszeniu Lokalna Organizacji Ochrony Kultury LOOK działającej przy MGOK w Daleszycach i dofinansowaniu Województwa Świętokrzyskiego ze środków publicznych z zakresu kultury na 2019r.

Na zakończenie imprezy gości to tańca „porwała” muzyka w wykonaniu „Kapeli Łysogórskiej’’.

 

Drugi dzień Jarmarku rozpoczął się od występu najmłodszych artystów. Zaprezentował się Zespół Taneczny „Mażoretki” z Daleszyc, następnie dzieci
z Akademii Młodych Talentów – zespół „Małe Skrzypeczki’’ oraz Zespół Taneczny „Kryształaki” z Daleszyc. Wystąpił też Duet „Baba z Chopym’’, który zaprezentował popularne utwory biesiady śląskiej. Na scenie zadebiutowała grupa wolontariatu
z MGOPS w Daleszycach wraz z Panem Krzysztofem Markiewiczem – podopiecznym DPS w Łagiewnikach k. Chmielnika, która zaprezentowała 3 utwory.

Niezapomniane widowisko akrobatyczne w humorystycznej oprawie pełne pozytywnej energii – skakanka na rowerze, taniec nad leżącym człowiekiem takie numery min. wykonał Piotr Bielak – akrobata rowerowy, uczestnik programu telewizyjnego ‘’Mam Talent’’. Mogliśmy podziwiać także pokaz karate z Klubu Kyokushin „Chikara”.

Jarmark na św. Michała, to także doskonała okazja do podziękowania osobom zaangażowanym w życie kulturalne, społeczne i gospodarcze gminy. Formą takiego podziękowania są coroczne nagrody ‘’ZŁOTE WAGI’’, przyznawane w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Człowiek Roku Junior, Wydarzenie Roku oraz Przedsiębiorca Roku.

Pamiątkowe statuetki z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego otrzymali odpowiednio: Teresa Klimczak – autorka tekstów, piosenek
i przyśpiewek, poetka; Wiktor Zwierzyński – siedemnastolatek o wielu talentach, jego największą pasją jest muzyka i śpiew; Uczniowski Klub Sportowy SPARTA Daleszyce – do największych sukcesów mogą zaliczyć mistrzostwo drugiej ligi kobiet w sezonie 2018/2019; Maciej Ławik – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ‘’TIS’’ ze Szczecna, które od piętnastu lat wznosi budynki.

Po uroczystościach wręczenia nagród na scenie pojawił się Zespół ‘’FOX’’, który porwał publiczność do zabawy. Następnie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – występ Zespołu ‘’PLAYBOYS’’, znany z takich utworów jak: ‘’Ja w to nie wierzę’’, ‘’Gdy ciebie widzę’’ czy ‘’Jak to się stało’’. W trakcie koncertu panowała znakomita atmosfera. Na zakończenie Jarmarku odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Widzowie mogli także dołożyć swoją cegiełkę zakupując los na stoisku Loterii Charytatywnej „Krok Dalej”, posmakować pysznych produktów regionalnych przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń z terenu Miasta i Gminy Daleszyce, odwiedzić stoisko TPZD oraz wykonać z gliny różne przedmioty na stoisku garncarza. Dużym powodzeniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Daleszycach.

Na najmłodszych czekało ekstremalne wesołe miasteczko oraz stanowisko prewencyjne z nagrodami przygotowane przez Policjantów z Komendy Miejskiej
w Kielcach – Wydział Ruchu Drogowego.

Organizatorami tegorocznego Daleszyckiego Jarmarku na św. Michała byli: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach,
a współorganizatorami Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, Świetlica Integracyjno – Wspierająca „Promyczek” w Daleszycach.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom za wspaniałą atmosferę, bezpieczną zabawę oraz policjantom w Komisariatu w Daleszycach o pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

 

You must be logged in to post a comment.