Tradycyjne Palmy i Pisanki Wielkanocne

Tradycyjne Palmy i Pisanki Wielkanocne

W dniu 9 marca 2017 roku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach ogłosił coroczny konkurs pn. „Tradycyjna Palma oraz Pisanka Wielkanocna”. W związku z malejącym zainteresowaniem sztuką ludową chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do podtrzymywania tradycji i zwyczajów wielkanocnych swoich dziadków.

Do konkursu przystąpiło 170 uczniów ze wszystkich szkół z terenu całej gminy. Do organizatora dostarczono 160 pisanek oraz 60 palm wykonanych własnoręcznie przez dzieci pod okiem rodziców oraz nauczycieli.

Dnia 7 kwietnia 2017 Komisja w składzie: Ewelina Pastuszka, Agnieszka Jaroń oraz Magdalena Zielińska zadecydowała, że wysoki poziom oraz duża liczba dostarczonych prac uniemożliwiła wyłonienie zwycięzcy, dlatego wszyscy uczestnicy dostali jednakowe nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Ponadto dostarczone palmy zostały wykorzystane przez wiernych uczestniczących w Niedzielę Palmową w uroczystej procesji z daleszyckiego rynku do kościoła parafialnego. Zaś konkursowe pisanki zostaną wyeksponowane w kościele parafialnym w Daleszycach w Wielką Sobotę.

Autorom wszystkich prac serdecznie gratulujemy.

Tradycyjne Palmy i Pisanki Wielkanocne_3

Tradycyjne Palmy i Pisanki Wielkanocne_2

Tradycyjne Palmy i Pisanki Wielkanocne_1

You must be logged in to post a comment.