Po raz szósty ożywiamy rynek w Daleszycach

W sobotę – 14 grudnia już po raz szósty w ramach akcji „Ożywia my rynek w Daleszycach” odbył się konkurs pn. „Najładniej udekorowana choinka”. Mimo niesprzyjającej aury wzięło w nim udział blisko 200 osób dekorujących, nie mniejsza była także liczba widzów i kibiców. Całe wydarzenie rozpoczął Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury – Norbert Wojciechowski, współorganizator imprezy. Do konkursu przystąpiło 9 placówek szkolnych, 13 kół gospodyń wiejskich, a także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce oraz Nadleśnictwa Daleszyce, MGKS Spartakus Daleszyce, Sołectwo Kranów, Świetlica Trzemosna, Miejsko Gminny Żłobek oraz po raz pierwszy Sołtysi Gminy Daleszyce i Grupa Wsparcia „TACY SAMI”. Pomimo deszczu i kiepskiej pogody całość akcji odbyła się w świątecznym klimacie za sprawą płynących z głośników kolęd i życzliwej atmosfery, która ogarnęła rynek.
W ramach akcji przystrojono materiałami z recyklingu aż 30 drzewek. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem. O ostatecznym wyniku świadczyło właśnie kryterium recyklingu.
I tak w kategorii szkoły:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Brzechowie, zaraz za nią uplasowała się placówka szkolna z Marzysza, trzecie miejsce zaś zdobyła SP z Mójczy.
W kategorii dorośli I miejsce zajęło KGW Słopiec, II miejsce KGW Daleszyce, III miejsce KGW Smyków. Wszyscy uczestnicy dostali talony na artykuły papiernicze i spożywcze, a laureaci nagrody rzeczowe oraz kosze upominkowe. Fundatorem nagród był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach,
a także Burmistrz Miasta i Gminy w Daleszyce. Przybrane tego dnia drzewka będą zdobić daleszycki rynek aż do 2 lutego. W czasie akcji odbył się też kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oferowane prze Panie z KGW Widełczanki oraz KGW Marzysz.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Guz – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Daleszyce oraz pracownikom Nadleśnictwa za przekazanie choinek na tę grudniową, wspaniałą akcję.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

Po raz szósty ożywiamy rynek w Daleszycach

You must be logged in to post a comment.