Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach

Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach

Już po raz 28 swój koncert miała największa na świecie orkiestra ludzkich serc czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło finału to „Wiatr w żagle”. Stało się ono prorocze, bowiem w tym roku nasi wolontariusze oraz ofiarodawcy dostali wiatr w żagle bijąc kolejny raz finansowy rekord. Dowodem na to niech będzie, że daleszycki sztab, a więc 100 wolontariuszy z całej gminy oraz licytacja ofiarowanych gadżetów, zgromadził niesamowitą kwotę: 58.775,00!

Jest to najwyższa kwota w powiecie kieleckim. Nie najważniejsze jest jednak bicie rekordów, a niesienie pomocy oraz tworzenie wspólnego społeczeństwa obywatelskiego. Pieniądze z puszek oraz licytacji trafią do oddziałów neurologicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej. Sprzętu medycznego z charakterystycznym serduszkiem orkiestry przybywa, nie ubywa niestety potrzebujących, którzy z niego korzystają, dlatego tak ważne jest, aby muzyków dobrej woli, którzy grają w orkiestrze było jak najwięcej. Już od wczesnych godzin rannych mieszkańcy gminy Daleszyce mogli zobaczyć grupki wolontariuszy, których można było poznać po serduszkach orkiestrowych oraz puszkach, które z upływem dnia zapełniały się po brzegi pieniędzmi. Warto w tym miejscu wspomnieć o tegorocznych rekordzistach: Emilii Łosak z ZSP w Daleszycach (1649,95zł), Sylwii Januszek z SP w Sukowie (1543,09 zł) oraz Janie Brzoza także ze szkoły w Sukowie (1432,53 zł). Wolontariusze mogli się posilić ciastem jakie oferowała p. Halina Siwonia z Piekarni „Borków”, a także zagrzać ciepłą herbatą wszystko to było do ich dyspozycji w siedzibie MGOK.

W dzień finału tradycyjnie Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zaprosił wszystkich na otwarty koncert do hali sportowej. Na scenie mogliśmy podziwiać występy dziecięcego zespołu tanecznego” Mażoretki”, śpiewających uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Daleszyc, zespół ludowy Dalmarjanki oraz Chór Miejski MICHAEL, Chór „URATOWANI”, Franciszka Kotyniewicza – akordeonistę, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach. Na finałowym koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć rzecz jasna Orkiestry Dętej z Daleszyc, która charakterystycznym, doskonale wszystkim znanym dżinglem WOŚP-u otwarła widowisko. Ukoronowaniem wydarzenia była licytacja, która co roku budzi największe emocje, w tej zdrowej rywalizacji zwycięzca jest tylko jeden – potrzebujące dzieci, dla których wylicytowano ofiarowane gadżety za łączną kwotę: 12 720 zł. Licytację tradycyjnie już poprowadził szef daleszyckiego sztabu – dyrektor MGOK Norbert Wojciechowski z nieocenioną pomocą pracownicy tegoż Ośrodka p. Agaty Smutek.

Wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom, darczyńcom, artystom występującym na koncercie serdecznie dziękujemy za ogromne serca.

W tym roku gadżety na licytację przekazali: Sztab WOŚP w Warszawie, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – Dariusz Meresiński, Anna Kosmala – Radna Powiatu Kieleckiego, Paulina Rokicka, KGW Słopiec, Mateusz Głozowski, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach, Klub Pływacki „Koral” Morawica, Tomasz Otawski, Andrzej Otawski, Karol Otawski, Paweł Toboła, Zenobia Wojciechowska, Piotr Ferens, Andrzej Nowakowski, Alicja i Lech Furmanek, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej, Eliza Kwiatek, Zakład Masarski Zychowicz, Czesław Skrybuś, Martyna Pleban, Mirosław Łukawski, OSP Daleszyce, Paweł Powałkiewicz, MGKS Spartakus Daleszyce.

Do zobaczenia za rok. Się ma.

A oto zestawienia kwot, które napłynęły z poszczególnych szkół i miejscowości:

LICYTACJA – 12.720,00

Suków – 16.306,85

Daleszyce – 10.374,83

Borków – 4.404,29

Sieraków – 4.114,06

Mójcza – 3.196,23

Niestachów – 2.760.50

Szczecno – 1.159,74

Marzysz – 1.159,30

Brzechów – 1.129,67

Cisów – 743,27

Słopiec – 706,26

RAZEM: 58.775,00

15,9 euro

6,55 – funtów (GBP)

17 – dolarów amerykańskich

 

Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach Rekordowy 28 FINAŁ WOŚP w Daleszycach

You must be logged in to post a comment.