Najładniej udekorowane choinki już stanęły na Rynku

W sobotę 15 grudnia odbyła się kolejna już edycja akcji „Ożywiamy Rynek w Daleszycach”. W tym roku po raz piąty do wspólnego strojenia choinek ozdobami z recyklingu zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach. W tegorocznej akcji udział wzięli uczniowie szkół z: Daleszyc, Niestachowa, Mójczy, Borkowa, Sierakowa, Marzysza, Słopca, Brzechowa oraz Sukowa, członkinie wszystkich kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Daleszyce, rodzice, pracownicy i podopieczni Miejsko Gminnego Żłobka w Daleszycach, mieszkańcy sołectwa Kranów i Trzemosna, młodzi piłkarze z MGKS „Spartakus – Aureus” Daleszyce oraz pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce.

W sumie rynek ożywiało ponad 200 osób. Wszystkie choinki wyglądały kolorowo i efektownie, głównym motywem powtarzającym się na drzewkach były symbole i barwy narodowe nawiązujące do tegorocznej 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W kategorii najmłodszych dekorujących: I miejsce zajęła SP Suków, II miejsce SP Niestachów natomiast III miejsce ex equo ZSP Daleszyce oraz MGKS „Spartakus Aureus” Daleszyce. Wszyscy uczestnicy dostali bony do hurtowni papierniczej natomiast laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.

W kategorii seniorów przyznano trzy wyróżnienia, otrzymały je koła gospodyń z Brzechowa oraz Niw a także sołectwo Kranów. Tu także wszyscy uczestnicy za udział dostali bony do sklepów „Zychowicz”, natomiast wyróżnieni dodatkowo nagrody finansowe. W tym roku akcji towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy, na stoisku uczniów Szkoły Podstawowej z Borkowa oraz Pani Ireny Dygas można było nabyć ręcznie robione ozdoby świąteczne. Wydarzenie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy oraz życzenia złożone zgromadzonym przez organizatorów wydarzenia: Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce oraz Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach.

Serdeczne podziękowania składamy Nadleśnictwu Daleszyce, które przekazało choinki.
Do zobaczenia za rok!!!

You must be logged in to post a comment.