Konkurs Palma i Pisanka

Konkurs Palma i Pisanka

Jak co roku, przed Świętami Wielkanocnymi Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach ogłosił coroczny konkurs pn. „Tradycyjna Palma oraz Pisanka Wielkanocna”. W związku z malejącym zainteresowaniem sztuką ludową chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do podtrzymywania tradycji i zwyczajów wielkanocnych swoich dziadków.

Do konkursu przystąpiło 137 uczniów ze wszystkich szkół z terenu całej gminy. Do organizatora dostarczono 130 pisanek oraz 40 palm wykonanych własnoręcznie przez dzieci pod okiem rodziców oraz nauczycieli.

Dnia 8 kwietnia 2019 Komisja w składzie: Norbert Wojciechowski, Ewelina Pastuszka oraz Magdalena Zielińska zadecydowała, że wysoki poziom oraz duża liczba dostarczonych prac uniemożliwiła wyłonienie zwycięzcy, dlatego wszyscy uczestnicy dostali jednakowe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Tradycją stało się także to, że dostarczone przez uczestników konkursu palmy zostały wykorzystane przez wiernych uczestniczących w Niedzielę Palmową w uroczystej procesji z daleszyckiego rynku do kościoła parafialnego. Zaś konkursowe pisanki zostaną wyeksponowane w kościele parafialnym w Daleszycach w Wielką Sobotę.

Autorom wszystkich prac oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

You must be logged in to post a comment.