HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

Wesołe miasteczko, moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, stoiska lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, występy artystyczne i gwiazda wieczoru zespół BOYS. Wszystko to czekało na gości tegorocznego XII już Daleszyckiego Jarmarku na św. Michała, który odbył się 29- 30 września.

Tradycyjnie pierwszy dzień imprezy odbył się w sobotę pod hasłem „Na ludową nutę”. Publiczność zgromadzona na rynku mogła wysłuchać występów gminnych zespołów ludowych. W tym roku były to: Wesołe Gosposie z Widełek, Dalmarjanki z Daleszyc, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza oraz Męski Zespół Śpiewaczy KUMOTRY. Ponadto na scenie zaprezentował się Franciszek Kotyniewicz – akordeonista, Chór Miejski MICHAEL z Daleszyc oraz Chór URATOWANI. Koncert zakończyło wspólne uroczyste wykonanie utworu „Rota”, czym wykonawcy uczcili tegoroczną 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie publiczność porwał do tańca DJ „Jedyny taki”.

Drugi dzień jarmarku rozpoczął się musztrą paradną w wykonaniu uczniów klasy mundurowej Zespołu Doskonalenia Zawodowego z Kielc. Następnie na scenie nowy układ taneczny zaprezentował znany wszystkim mieszkańcom Daleszyc zespół KRYSZTAŁKI. Do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych widzów zaprosił zespół Biesiada Polska z Katowic, który zaprezentował popularne utwory biesiadne nie tylko ze Śląska. Kolejny młodzieżowy zespół taneczny, który zaprezentował swoje umiejętności to HIP-HOP FLEX ze szkoły Dance Design z Kielc. Zespół niedawno wrócił z Hiszpanii, gdzie w Pucharze Świata formacji tanecznych zdobył 9 miejsce.

Jarmark na św. Michała to nie tylko występy artystyczne, ale także doskonała okazja do podziękowania osobom zaangażowanym w życie kulturalne, społeczne i gospodarcze gminy, a także osobom, które swoją działalnością promują gminę na arenie ogólnopolskiej i światowej. Formą takiego podziękowania są nagrody „Złote Wagi”, przyznawane w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Człowiek Roku Junior, Wydarzenie Roku oraz Przedsiębiorca Roku. Pamiątkowe statuetki z rąk Burmistrza Dariusza Meresińskiego otrzymali odpowiednio: Stanisław Borek – wieloletni działacz OSP, Jan Bieniasz – laureat wielu nagród muzycznych, wirtuoz fortepianu, Daleszycka Szkółka Kolarska oraz Firma AZ Suków – firma rodzinna zajmująca się sprzedażą części samochodowych.

Podziękowania za swoją bohaterską postawę otrzymali także strażacy z Niestachowa Tomasz Bednarski, Jakub Rejnowicz oraz Bartłomiej Mazurczak, którzy przebywając na wypoczynku uratowali życie tonącej kobiecie.
Po uroczystościach wręczania nagród sceną zawładnął zespół TACY SAMI, który porwał zgromadzoną publiczność do zabawy w rytm utworów Lady Pank .

Zwieńczeniem dwudniowego święta Daleszyc był występ gwiazdy wieczoru zespołu BOYS, który zaprezentował swoje największe przeboje znane szerokiej publiczności.

Podczas Jarmarku na św. Michała zgromadzeni na daleszyckim rynku zarówno Ci młodsi jak i starsi mogli korzystać z wyjątkowych atrakcji, w tym roku były to: konkursy i zabawy dla dzieci zorganizowane przez animatorki ze Świetlicy Integracyjno-Wspierającej PROMYCZEK oraz ekstremalne Wesołe Miasteczko. Ponadto chętni mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych oferowanych przez Stowarzyszenie PROREW. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, której dochód przeznaczono na potrzeby chorego onkologicznie mieszkańca Niw. Dla smakoszy czekały pyszne domowe potrawy oraz ciasta serwowane przez panie z kół Gospodyń Wiejskich z Brzechowa, Cisowa, Komórek Niw, Słopca, Smykowa, Sukowa, Szczecna oraz Widełek.
Organizatorami tegorocznego Daleszyckiego Jarmarku na św. Michała byli: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Organizatorzy dziękują Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za organizację transportu dla artystów, Ochotniczej Straży Pożarnej za udostępnienie budynku na poczęstunek dla gości, a także sponsorom: Państwu Zychowicz – Przetwórstwo Mięsa ZYCHOWICZ, Pani Halinie Siwonia – Piekarnia Borków.

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

HUCZNE ŚWIĘTO DALESZYC

You must be logged in to post a comment.