Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie…

Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie…

4 sierpnia br. muzyka ludowa głośno zabrzmiała na chmielnickim rynku. Podczas jubileuszowego XX Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów blisko 600 artystów zaczarowało widzów swoim śpiewem, żywiołowością, temperamentem i nastrojem pięknej świętokrzyskiej muzyki naszych babć i dziadków.

To był wyjątkowy dzień i prawdziwe święto folkloru powiatu kieleckiego. Na chmielnickim rynku królowała tradycyjna muzyka ludowa oraz pieśni folklorystyczne naszych wspaniałych powiatowych artystów. Wszyscy wykonawcy pięknie prezentowali się w ludowych strojach, po raz kolejny przyciągając tłumy publiczności do wspólnej zabawy.  

W tym roku liczba wykonawców była absolutnym rekordem w historii przeglądów, ponad 600 wykonawców zmierzyło się w czterech kategoriach konkursowych: zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze a capella, zespoły śpiewacze z akompaniamentem oraz soliści. Wśród nich znaleźli się także artyści z gminy Daleszyce: Zespół Śpiewaczy „Dalmarjanki” z Daleszyc, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Zespół Śpiewaczy „Sukowinki znad Lubrzanki” oraz Zespół „Wesołe Gosposie”, a także soliści Marianna Śmiłowska i Stanisław Dygas. Jak zwykle reprezentowali naszą gminę na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki: 2 miejsce w kategorii a capella zdobył zespół „Dalmarjanki”, a wyróżnienie Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza natomiast wśród solistów pierwszą nagrodę wyśpiewała Marianna Śmiłowska. Naszym artystom kibicowała licznie zgormadzona publiczność w tym radna Rady Powiatu Anna Kosmala, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński oraz dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Norbert Wojciechowski.

Wszystkim artystom z naszej gminy a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

 

Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie… Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie… Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie… Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie… Daleszyckie śpiewanie nigdy nie zaginie…

You must be logged in to post a comment.