W Daleszycach obchodziliśmy 100 rocznicę Święta Niepodległości

W Daleszycach obchodziliśmy 100 rocznicę Święta Niepodległości

Uroczyste obchody 100 lecia Niepodległości rozpoczęły się zbiórką pod remizą OSP w Daleszycach. Orkiestra dęta, poczty sztandarowe, delegacje wieńcowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odegraniu Hymnu harcerze z Zespołu Szkolono – Przedszkolnego w Daleszycach wypuścili sto biało-czerwonych balonów. Kolejnym symbolem było wypuszczenie 100 gołębi przez hodowcę Stanisława Furmanka.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Daleszycach, gdzie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej kolumna marszowa przeszła pod obelisk na cmentarz w Daleszycach, gdzie odegrano „ROTĘ”, odczytano apel poległych i złożono wiązanki.
Na zakończenie uroczystości Burmistrz Dariusz Meresiński podziękował wszystkim przybyłym na to szczególne wydarzenie. Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpił przemarsz pod siedzibę MGOK, gdzie nastąpiło rozwiązanie sztandarów.
Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

You must be logged in to post a comment.