W Daleszycach babski comber

Kwiaty, życzenia, pyszny tort i poczęstunek, tak świętowały Panie z gminy Daleszyce podczas uroczystego Dnia Kobiet, który odbył się 3 marca na hali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. Uroczyste spotkanie rozpoczęli życzeniami Grzegorz Gałuszka – radny sejmiku wojewódzkiego, Dariusz Meresiński – burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Norbert Wojciechowski – dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz Mariusz Dziadowicz – przewodniczący Rady Miejskiej. Ciepłe słowa dla zgromadzonych Pań popłynęły także od Beaty Oczkowicz – dyrektora Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji w Urzędzie Marszałkowskim oraz Marzeny Okły-Drewnowicz – poseł na Sejm RP.

Podczas obchodów święta kobiet o ich dobre humory zadbała „Kapela z Naszego Miasteczka” z Rybnika. Kapela podwórkowa, istnieje od 29 lat. Specjalnie dla pań zagrali najpopularniejsze wiązanki polskich piosenek biesiadnych. Były one przeplatane dowcipami, konkursami i autorskimi śpiewkami w gwarze śląskiej.

W tym wyjątkowym dniu Panie nie musiały liczyć kalorii i chętnie skosztowały pysznego tortu ufundowanego przez Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

Organizatorem tegorocznego Dnia Kobiet był Dariusz Meresiński – burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, zaproszone Panie gościł Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

You must be logged in to post a comment.