Choinkowe szaleństwo na Rynku w Daleszycach

Choinkowe szaleństwo na Rynku w Daleszycach

Tegoroczna akcja „Ożywiamy Rynek w Daleszycach” mogła pochwalić się rekordową ilością drzewek do ozdabiania. Na uczestników konkursu na „Najładniej udekorowaną choinkę” czekało aż 28 dwumetrowych drzewek podarowanych przez Nadleśnictwo Daleszyce. W sobotę 16 grudnia do wspólnego dekorowania przystąpiło ok. 250 osób, które przygotowały efektowne ozdoby z recyklingu. Oprócz konkursu na płycie rynku stanął także kiermasz bożonarodzeniowy z potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez KGW „Sukowianki znad Lubrzanki” oraz świątecznym rękodziełem autorstwa Pań z KGW Marzysz i Niestachów.

W konkursie wystartowało 9 szkół z terenu gminy: (ZSP Daleszyce, SP Suków, Niestachów, Mójcza, Borków, Sieraków, Marzysz, Słopiec oraz Brzechów), 13 Kół Gospodyń Wiejskich (Brzechowa, Szczecna, Daleszyc, Komórek, Marzysza, Mójczy, Sukowa, Niw, Słopca, Smykowa, Niestachowa i Widełek), Stowarzyszenie „Razem dla Widełek”, pracownicy Miejsko Gminnego Żłobka w Daleszycach i Nadleśnictwa Daleszyce a także po raz pierwszy mieszkańcy sołectwa Kranów i najmłodsi piłkarze MGKS Spartakus Aureus Daleszyce. Przy wtórze kolęd i świątecznych utworów na oczach zgromadzonych przechodniów powstawały prawdziwe dzieła sztuki.

Konkurs na „Najładniej udekorowaną choinkę” przebiegał w dwóch kategoriach: szkoły oraz koła gospodyń, stowarzyszenia i instytucje.

W kategorii szkół: I miejsce zajęła SP w Niestachowie, II miejsce Miejsko Gminny Żłobek w Daleszycach, III miejsce SP w Mójczy, wyróżnienie natomiast powędrowało do ZSP w Daleszycach.

W drugiej kategorii: dwa równorzędne I miejsca zajęły KGW Daleszyce i KGW Suków, II miejsce KGW Smyków natomiast III miejsce KGW Brzechów.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody: szkoły sprzęt sportowy natomiast instytucje i koła bony na zakupy. Dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję w remizie OSP w Daleszycach został przygotowany słodki poczęstunek i gorące napoje.

Organizatorami akcji „Ożywiamy Rynek w Daleszycach” byli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Choinkowe szaleństwo na Rynku w Daleszycach

Choinkowe szaleństwo na Rynku w Daleszycach

You must be logged in to post a comment.