Aktywna niedziela z Mikołajem

Aktywna niedziela z Mikołajem

Początek grudnia to wyjątkowy okres, szczególnie dla najmłodszych wielbicieli prezentów i niespodzianek. W tym to okresie Święty Mikołaj z workiem pełnym upominków odwiedza milusińskich także z terenu gminy Daleszyce. W tym roku w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury miało miejsce wyjątkowe spotkanie z pogodnym staruszkiem, było ono bowiem poprzedzone I Biegiem Mikołajkowym pn. „W pogoni za Mikołajem”.

Na płycie boiska przy MGOK, stanęło 200 miłośników biegów, którzy mieli do pokonania dystans 10 km. Na uczestników wyścigu czekał na mecie ciepły poczęstunek w postaci zupy grochowej, kiełbasek z grilla oraz herbaty. Dla naszych milusiński zorganizowano Bieg Elfów, który wynosił dwa okrążenia wokół boiska, następnie wszystkie chętne dzieci mogły pobawić się na hali podczas zabawy mikołajkowej poprowadzonej przez Teatr Zbożowy z Krakowa, na każdego małego uczestnika czekał słodki poczęstunek oraz napoje. Na zakończenie spotkania, Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom paczki.

W organizację całej imprezy włączyli się: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Wioleta Jończyk oraz Grzegorz Lejawka, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej, Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, Stowarzyszenie „Razem dla Widełek” oraz Restauracja „Szlak Smaku”.

Aktywna niedziela z Mikołajem

Aktywna niedziela z Mikołajem

Aktywna niedziela z Mikołajem

Aktywna niedziela z Mikołajem

You must be logged in to post a comment.